20 Aralık 2016

BİZİ TAKİP EDİN

Öncelikle belirtmek isterim ki, geçtiğimiz günlerde ülke olarak çok üzücü olaylar yaşadık. İstanbul ve Kayseri'de meydana gelen terör saldırılarında şehit olan polislerimize, askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.İzninizle bir şeyler söylemek istiyorum.

Bizlerin elinden dua etmekten başka bir şey gelmiyor maalesef. Üzülüyoruz, konuşuyoruz ve kısa bir süre normal hayatımıza devam ediyoruz. Ancak ne yazık ki yakınlarını kaybeden insanlar bir ömür bunun acısıyla yaşayacak. Ateş düştüğü yeri yakıyor. 

Çok zor arkadaşlar. İnsanlar eşlerini, çocuklarını, arkadaşlarını kaybediyor. Bir laf vardı, "Ölümün olduğu şu dünyada aslında hiçbir şey çok da ciddi değildir". Baktığınız zaman bizim gündelik kafamıza taktığımız konular bu mevzuların yanında çok komik kalıyor. Evet herkesin derdi, acısı, üzüntüsü kendine ağırdır ancak her zaman sahip olduklarımızın farkında olmalıyız diye düşünüyorum.

Ben şu an bu yazıları koltuğumda rahatça oturmuş kahve içerken yazabiliyor ve siz de okuyabiliyorsanız bugüne kadar verdiğimiz şehitler sayesindedir. Allah mekanlarını cennet eylesin.

Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz, çok badireler atlattık. Ama her ne olursa olsun Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır". Bize düşen en büyük görev, sadece zor günlerde değil, her gün kenetlenebilen bir millet olabilmektir.

-----

THY Uçuş Akademisi 68. Filo Aydın ekibi olarak artık Instagram'dayız.

Bizi https://www.instagram.com/68th_fleet/ adresinden takip edebilirsiniz.

Arzu ederseniz kişisel hesabımı da buradan https://www.instagram.com/_burakbekar_/ takip edebilirsiniz.

Bunun dışında, aidiyet duygusu açısından yönetim tarafından filolara isim bulma ricası geldi. Şu sıralar bu konuda ve akabinde patch tasarlama çalışmalarımız devam ediyor.

Bu hafta 72. Filo da aramıza katıldı. 69. Filo başkanı ile beraber kendilerine ufak bir brifing verdik. Yeni ekip arkadaşlarımı bir kez de buradan kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Şu sıralar Aralık sonunda gireceğimiz ATPL sınavları için 1 haftalık ders çalışma iznindeyiz. Daha önceki yazımda bahsettiğim üzere ATPL aşaması ve DLR 2 aşaması ile ilgili yazılarımı sınavları geçirdikten sonra yazacağım.

Görüşmek üzere.

2 yorum: